26 Mart 2013 Salı

He By Mango İlkbahar 2013

Geçen yazımda erkekler için doğru alışveriş noktalarından bahsedeceğimi söylemiştim..

Ve işte ilki..He by Mango..

Evet evet yanlış duymadınız beyler (: sevgilinizin sizi önünde ağaç ettiği Mango'nun erkekler içinde bir bölümü var..Hem de en az bayanlar için olduğu kadar başarılı..

Üstelik Mango'nun sitesinden online alışveriş yaparak, yerinizden kalkmadan, ofisten bile alışveriş yapabilirsiniz..


He by Mango eşimle de alışveriş noktamız bundan dolayıdır ki dikiş&kumaş kalitesi ve kalıpları ilgili de fikir sahibiyim ve kesinlikle çok tavsiye ediyorum..

Daha fazla lafı uzatmadan huzurlarınızda He by Mango İlkbahar 2013 koleksiyonu..


Bu stil özellikle smart casual dress code'u olan bir yerde yönetici pozisyonunda çalışanlar için ideal bir seçim..Kravat ve ceketinizle her toplantya girebilir ama çıkardığınızda iş ortamına ve geceye de kolaylıkla adapte olabilirsiniz.. Ya da yine cuma günleri casual friday yapan yerlerde çalışanlar için rahat ama sizi geceye taşıyabilecek bir stil..
Erkeklerde camel chicco pantolonlar kadar hayat kurtarıcı kaç öğe vardır bilmiyorum.. Her erkeğin gardrobunda bacaklarına yapışmayan ama şalvar gibi de olmayan kısaca üzerinde iyi duran bir camel chicco pantolon olmalı..Onu bir çok renkle kombinleyebilirsiniz iş günlerinde..
Yukarıdaki 3 stil özellikle dress codu  takım elbise olan yerlerde çalışanlar için ideal..Takım elbisede mümkünse lacivert, siyah, füme renklerini ve üzerinize ne çok bol kalan ne çok yapışan takımları tercih edin..Çok daha ciddi olarak algılanırsınız..Takım elbisede üzerinize uygun kalıbı bulmak sabır işidir, doğru marka ve kesimi bulmak için kendinize birkaç gün/hafta verin..

Ceketinize taktığınız abartılı olmayan bir mendil ya da bağırmayan bir papyonla stilinizi konuşturabilirsiniz..


Yine bir erkeğin gardırobunun olmazsa olmazları camel ve lacivert ceket ve kot gömlek..Haftasonu çıkarken jean'le kombinlediğiniz bu ceketler seksapalitenizi birkaç puan arttırır benden söylemesi..(:
Ve trençkotlar..Serin bahar havaları için mutlaka bir trençkotunuz olsun derim..Yine erkeğin stilini konuşturduğu detaylardan biridir..

Ve son kombinde bütün mühendis arkadaşlarıma gelsin (:

Biliyoruz ergenlikten bu yana baklavalı gömlekleri çok seviyorsunuz hatta gardırobunuzun %75'ini onlar kaplıyor..İçine beyaz fanilanızla giyip üstüne baklavalı gömlek, altına da jean giymek hayatınızın değişmez bir ritüeli olmuş vaziyette..

İşte bu tarz kombinlerde önemli olan konulardan biri o baklavalı gömleğin deseni ve renkleri..Lütfen çok ucuza kaçmayın ve Mango, Zara, Benetton, GAP, Banana Republic ve Massimo Dutti'ye bakın..İndirimlerinden de olsa oralardan alın..

Önünü açmak yerine de üstüne, gömleğin içindeki ana renklerden  ince bir kazak ve spor kaliteli deri bir kemerle kombinlediniz mi olay bitmiştir, artık sizde baklavalı gömleğinden de stilinden vazgeçmeyen  bir mühendissiniz (: 

Tabii altına giydiğiniz o kocaman garip botları da çıkartmanız lazım, onu önceki yazıda konuşmuştuk..(;

Sevgiler,

Ays.

Hiç yorum yok: